جشنواره ها و مسابقات علمی

لینک های مهم

فراخوان شناسایی سرآمدان و مستعدین ادبی مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

بنیاد نخبگان استان بوشهر شناسایی نخبگان و سرآمدان حوزه ادبی استان را در دستور کار خود دارد. در همین راستا از سرآمدان و مستعدین حوزه های ادبی که در حوزه های: شعر، داستان، تخصص های زبانی و ادبی، نویسندگی، آموزش زبان فارسی، ترجمه، زبان شناسی و پژوهش زبانی و ادبی حائز افتخار می باشند دعوت می شود در این فراخوان شرکت نمایند.

مهمترین شاخص های شناسایی عبارت اند از:

1. داشتن اشتهار ادبی شامل: انتشار آثار متقاضی به زبان غیرفارسی در خارج کشور، برگزیده شدن در رویدادهای معتبر ادبی، عضویت در مجامع ادبی ملی و عضویت در مجامع ادبی بین المللی.

2. آفرینش آثار هنری شامل: نگارش کتاب تحقیقی، ترجمه آثار فاخر ادبی به زبان فارسی، نگارش کتاب داستان ونگارش دیوان شعر.

3. داشتن فعالیت های پژوهشی، آموزشی، ترویجی، تبلیغی در حوزه هنر.

4. فعالیت های برجسته هنری شامل : تربیت شاگردان مبرز، همکاری موثر در برپایی رویدادهای ادبی، همکاری در طرح های مطالعاتی و پژوهشی ادبی، سخنران کلیدی یا مدعو در مجامع علمی داخلی و خارجی، سردبیر یا عضو هیات تحریه نشریه معتبر داخلی یا خارجی

5.تلاش برای گسترش و ارتقای زبان  شامل: تاسیس یا همکاری با انجمن ادبی داخلی یا خارجی، همکاری مؤثر با نهادهای مرتبط با زبان فارسی، تلاش برای پاسداری از زبان فارسی، همکاری در فعالیت های انتشاراتی ناشران داخلی و خارجی.

6. تخصص علمی در زمینه ادبیات: کسب دانشنامه دکتری تخصصی، دانشنامه کارشناسی ارشد و دانشنامه کارشناسی.

برخی حمایت ها: برخی ازحمایت ها: در نظر گرفتن امتیاز برای استفاده از جوایز تحصیلی و تسهیلات دانش آموختگان برتر دانشگاهی/ تسهیلات فرهنگی رفاهی شامل کمک هزینه سفرهای زیارتی، گردشگری ملی، تسهیلات بیمه، مسکن و .../ کمک به خرید آثار هنری سرآمدان / اعتبار مالی برای ارتقاء فعالیت های بدیع هنری / تجلیل و تکریم از طریق انتشار کتاب، یادمان، تهیه فیلم، مصاحبه و مشابه آن/ جایزه نقدی و اعتبار ویژه هنری سرآمدان(جایزه شهید آوینی)/ جایزه نقدی و اعتبار ویژه هنری مستعدین(جایزه  کمال الملک) جزئیات بیشتر در آیین نامه پیوست

در صورت نیاز به راهنمایی و احراز شرایط با آقای فرزام کارشناس امور نخبگان با شماره 33559789 داخلی 2 تماس حاصل فرمایید.
جهت نام نویسی لطفا فرم فراخوان را تکمیل و از طریق رایانامه، فکس و یا آدرس پستی ارسال نمایید. با افرادی که دارای شرایط اولیه آیین نامه باشند تماس گرفته خواهد شد.


:: «آیین نامه شناسایی و پشتیبانی از برگزیدگان ادبی کشور»