جشنواره ها و مسابقات علمی

لینک های مهم

فراخوان شناسایی سرآمدان و مستعدین حوزه قرآنی مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

 

بنیاد نخبگان استان بوشهر به منظور توسعه فرهنگ و معارف قرآن و عترت (ع)، شناسایی نخبگان و سرآمدان حوزه قرآنی استان را در دستور کار خود دارد. در همین راستا از سرآمدان و مستعدینی که در حوزه گفتمان قرآنی شامل: حفظ، قرائت، تفسیر، تربیت منابع انسانی، آموزش، پژوهش، تبلیغ، فرهنگ سازی و ترویج قرآن و معارف اهل بیت علیهم السلام حائز افتخار می باشند دعوت می شود در این فراخوان شرکت نمایند.

مهمترین شاخص های شناسایی عبارت اند از:

الف. داشتن اشتهار قرآنی وکسب موفقیت در رویدادهای قرآنی شامل: مسابقات ملی و بین المللی حفظ، قرائت و تفسیر قرآن و معارف عترت علیه السلام.

ب. آفرینش آثار اصیل در حوزه گفتمان قرآنی.

ج. داشتن فعالیت های پژوهشی، آموزشی، ترویجی، تبلیغی و شاگردپروری در حوزه گفتمان قرآنی.

د. داشتن پیشینه تحصیلی و تخصص علمی در زمینه های مرتبط با قرآن و معارف عترت علیهم السلام.

ه. فعالیت های برجسته قرآنی شامل : تربیت شاگردان مبرز، مدرک تخصصی حفظ قرآن، همکاری مؤثر در برپایی رویدادهای قرآنی، همکاری در طرح های مطالعاتی و پژوهشی قرآنی، نگارش مقالات اصیل پژوهشی مرتبط با حوزه قرآن و عترت و...

و.تلاش برای گسترش فرهگ قرآن و اهل بیت علیهم السلام(تاسیس یا همکاری با انجمن یا نهادهای قرآنی، تولید هنری آثار بدیع هنری قرآنی از قبیل نگارش فیلم نامه، نمایشنامه، طراحی بازی های رایانه ای و...)

ی. دانش آموخته ممتاز دانشگاهی یا حوزوی در رشته های مرتبط قرآنی

برخی ازحمایت ها:تسهیلات مادی برای سفرهای تبلیغی و .../ در نظر گرفتن امتیاز برای استفاده از جوایز تحصیلی و تسهیلات دانش آموختگان برتر دانشگاهی/ تسهیلات فرهنگی رفاهی شامل کمک هزینه سفرهای زیارتی، گردشگری ملی، تسهیلات بیمه، مسکن و .../ اعتبار فعالیت های قرآنی / اعطای کارت اعتباری پاسداشت قرآنی برای استفاده از امکانات قرآنی، فرهنگی و هنری در کشور/ تجلیل از طریق شناساندن شخصیت و فعالیت های سرآمد قرآنی از طریق مصاحبه، انتشار کتاب، فیلم و ... جزئیات بیشتر در آیین نامه پیوست

در صورت نیاز به راهنمایی و احراز شرایط با آقای فرزام کارشناس امور نخبگان با شماره 33559789 داخلی 2 تماس حاصل فرمایید.
:: آیین نامه شناسایی و پشتیبانی از برگزیدگان قرآنی کشور