جشنواره ها و مسابقات علمی

لینک های مهم

افزایش سقف وام خرید مسکن نخبگان و استعدادهای‌برتر مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سید مهدی موسوی‌کوهپر؛ معاون توسعه مدیریت‌ومنابع بنیاد ملی نخبگان ضمن اعلام خبر افزایش وام خرید مسکن نخبگان و استعداهای‌برتر تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان از یکصد میلیون تومان به یکصد و شصت میلیون تومان، افزود: یکی از دغدغه‌های اساسی استعدادهای‌برتر ونخبگان تهیه مسکن است. بر همین اساس بنیاد ملی نخبگان در راستای حمایت‌های گوناگونی که در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی از این عزیزان به عمل می‌آورد، موضوع پرداخت وام مناسب برای تهیه مسکن آنان را نیز در دستورکار خود قرار داده است.
موسوی‌کوهپر ادامه داد: باتوجه به مصوبه دولت برای پرداخت وام هشتاد میلیون تومانی با سود 9 درصد برای مسکن‌اولی‌ها از طریق ودیعه‌گذاری، بنیاد ملی نخبگان پیشنهاد مشابهی را برای استعدادهای‌برتر و نخبگان تحت حمایت خود به هیأت دولت ارائه داد که پس از طی فرآیندهای لازم به بانک مرکزی ارجاع شد.
معاون توسعه مدیریت‌ومنابع بنیاد ملی نخبگان تصریح کرد: در پیشنهاد بنیاد علاوه بر افزایش مبلغ تسهیلات، بر موضوع پرداخت وام نخبگان، مشابه مسکن‌اولی‌ها با سود 9 درصد نیز تأکید شده بود که متأسفانه به دلیل عدم‌وجود منابع برای جبران مابه‌التفاوت سود، فقط با افزایش سقف وام به یک‌صد و شصت میلیون تومان با سود 18 درصد موافقت گردید. شایان ذکر است که پیگیری و رایزنی بنیاد برای کاهش درصد سود متعلقه همچنان ادامه داد.