جشنواره ها و مسابقات علمی

لینک های مهم

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر خبر داد: اعطای جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان برتر دانشگاه های استان بوشهر مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

جلسه معرفی ظرفیت ها و حمایت های بنیاد ملی نخبگان و تشریح فراخوان جوایز تحصیلی دانشجویان صاحب استعداد برتر با حضور مسئولین استعدادهای درخشان دانشگاه های مادر استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان بوشهر، دکتر رضا آذین در ابتدای این نشست با اشاره به ماموریت ها و چشم انداز فعالیت بنیاد نخبگان استان بوشهر گفت: بنیاد نخبگان كانون تدبير پيشرفت استاني و منطقه‌اي است و ماموریت آن شناسايي نخبگان ، مستعدان و سرآمدان استان، ایجاد تعامل درون استاني در حوزه های توسعه فناوری و ترویج علم، اتصال نهادهاي فناورانه استاني و ملی و توانمندسازی مستعدان استاني و تشکیل اجتماعات نخبگانی می باشد.
رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر با بیان اینکه بنیاد نخبگان علاوه بر انجام ماموریت های محوله از سوی بنیاد ملی نخبگان، نماینده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در استان می باشد، اضافه نمود: بنیاد نخبگان در همه حوزه های علم، فنّاوري، نوآوري، ادب، هنر و فرهنگ فعالیت می کند.
19 دانشجوی بوشهری موفق به دریافت جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان شده اند
وی در ادامه با تشریح آیین نامه جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان گفت: این بنیاد هر ساله تعدادی از دانشجویان مستعد و ممتاز دانشگاه های استان که موفق به کسب امتیازات لازم شوند را مورد حمایت قرار می دهد و به آنها جوایزی از قبیل جایزه فرهنگ، جایزه آموزش، جایزه پژوهش و جایزه فناوری تعلق می گیرد.
دکتر آذین با بیان اینکه در دو سال گذشته 19 نفر از دانشجویان بوشهری موفق به دریافت جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان شده اند خاطر نشان ساخت: در سال 94، 8 نفر و در سال گذشته نیز 11 نفر از دانشجویان دانشگاه های استان بوشهر در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری این جایزه را دریافت کرده اند.
وی شناسايي كنش‌گرانه از طريق رصد رفتار و فعاليت‌هاي دانشجويان صاحب استعداد برتر و توجه به مجموعة فعاليت‌هاي دانشجويان را از جمله ویژگی های برجسته آیین نامه جوایز تحصیلی ذکر کرد و اذعان نمود: وسعت بخشيدن به دامنة تعريف صاحبان استعداد برتر هدايت و حمايت از هر دانشجوي مستعد در مسير استعدادها و توانمندي‌هاي تخصصی، توجه به پويايي و تداوم فعاليت‌هاي نخبگاني و توجه به رويكرد نهادمحوري از دیگر شاخصه های تصریح شده برای شناسایی دانشجویان مستعد و برتر است.


رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر در ادامه گفت: تربيت و توانمند كردن دانشجويان صاحب استعداد برتر در محيط طبيعي دانشگاه و كاهش تصدي‌گري بنياد و استفاده از مثلث دانشگاه، استاد و دانشجو، توجه به هسته‌هاي فعال دانشجويي و فرصت‌آفريني براي انجام فعاليت‌هاي نخبگاني دانشجويان در دانشگاه‌ نیز از نکات برجسته ای است که در آیین نامه جوایز تحصیلی دانشجویان به آنها توجه شده است.
جایزه در 4 حوزه به دانشجویان اعطا می شود
در ادامه این نشست کارشناس برنامه ریزی، نظارت و اجتماعات نخبگانی بنیاد نخبگان استان بوشهر به تشریح شیوه نامه جوایز تحصیلی پرداخت و گفت: چهار جایزه در طول سال تحصیلی به دانشجویان اعطا می شود که شامل جايزة آموزش مصاحب، جايزة پژوهش ميرشمسي، جايزة فنّاوري دادمان و جايزة فرهنگ شهيدي است.
عبدالرحمان فرزام افزود: این جوایز به منظور تسهیل مسير آموزشي و توانمندسازي دانشجويان در زمينة آموزش و پژوهش، تسهيل مسير فنّاورانه و نوآورانه دانشجويان برای كارآفريني، ارتقاي فرهنگ اسلامي ايراني، هويت‌بخشي ملّي و رفع نيازهاي مادّي و اجتماعي دانشجويان اعطا می شود.
وی با بیان اینکه فرصت نهايي براي تكميل پرونده و ارائه درخواست، ششم شهریور ماه سال جاري است اذعان نمود: دانشجويان حائز شرایط، باید اطلاعات و مدارك خود را در سامانة اطلاعاتي بنياد ملی نخبگان بارگذاري كنند و سپس گزينة «شروع فرایند» را در فرايند «درخواست بررسی پرونده برای جایزه‌های تحصیلی» در بخش «درخواست‌ها»ي سامانه انتخاب كنند.
فرزام در پایان یادآور شد: دانشجویان متقاضی استفاده از تسهیلات آیین نامه جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی بنیاد نخبگان استان بوشهر به آدرس boushehr.bmn.ir اطلاعات کاملی درخصوص این آیین نامه و شرایط حمایت از دانشجویان کسب نمایند.