جشنواره ها و مسابقات علمی

لینک های مهم

درخشش تیم پرشین گالف بوشهر و کسب مقام اول در مسابقات بین المللی شیمی اسپانیا مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

تيم «پرشين گالف» استان بوشهر موفق شد جام قهرماني مسابقات بين‌المللي کميکار 2017 کشور اسپانيا (AIChE10) را به دست آورد.

مسابقات بين المللي کميکار در تاريخ يکم اکتبر 2017 (9 مهر) در شهر بارسلون اسپانيا همزمان با دهمين کنگره بين المللي مهندسي شيمي، يازدهمين کنگره اروپايي مهندسي شيمي و چهارمين کنگره اروپايي بيوتکنولوژي کاربردي برگزار شد و تيم «پرشين گالف» از کشور جمهوري اسلامي ايران با اقتدار موفق به کسب جام قهرماني مسابقات شد.

در اين مسابقات 23 تيم از دانشگاه هاي تراز اول جهان از کشورهاي آمريکا، کانادا، چين، بلژيک، لهستان ، قطر، اسپانيا و ... شرکت داشتند. از کشور جمهوري اسلامي ايران نيز تيمهاي دانشگاه صنعتي امير کبير و دانشگاه کاشان حضور داشتند که هر يک موفق به کسب افتخاراتي براي ايران شدند. شايان ذکر است علاوه بر کسب جام قهرماني اين دور از مسابقات توسط تيم «پرشين گالف»، جايزه بهترين عملکرد نيز به اين تيم تعلق گرفت.
کميکار يک مسابقه خلاقانه دانشجويي براي دانشجويان رشته مهندسي شيمي است که سالانه در جهان برگزار مي‌شود.
اين مسابقه در دو بخش طراحي و پوستر برگزار مي‌شود و در آن تيم‌هاي شرکت‌کننده بايد خودروهايي با ابعاد مشخص بسازند و قادر باشند مسير تعيين شده را طي کنند.
علاوه بر آن خودروهاي طراحي شده بايد بتوانند ميزاني از آب را که به تيم‌ها اعلام شده است را حمل کنند.نيروي پيش‌راننده اين خودروها بايد يک ماده شيميايي باشد که محيط زيست را آلوده نکند به گونه‌اي که هيچ گاز يا مايعي ديده‌ شدني را توليد نکند و هيچ باتري تجاري در ساخت آنها به کار نرفته باشد.اعضاي تيم دانشجويي و سرپرست «پرشين گالف» عبارتند از:
دکتر احمد آذري (هيئت علمي دانشگاه خليج فارس و سرپرست تيم)
*پرويز زاهدي زاده (کارشناسي مهندسي شيمي)- مستعد برتر  برگزيده ي جوايز تحصيلي بنياد ملي نخبگان*
محمد خليل پوش (کارشناسي مهندسي شيمي)
حسين فرخ نژاد (کارشناسي مهندسي شيمي)
مجتبي زارع (کارشناسي مهندسي برق)
محمد امين هوشنگي (کارشناسي مهندسي شيمي)
علي محمدي زاده (کارشناسي مهندسي برق)
محمود امام رضا(کارشناسي مهندسي مکانيک)
مجتبي فرهمند فر (کارشناسي مهندسي شيمي)

همچنين اعضاي تيم سرپرستي دانشگاه جامع علمي کاربردي عبارتند از:
دکتر اميد بزرگ حداد (معاون محترم پژوهش و فناوري دانشگاه جامع علمي کاربردي)
*دکتر حسين اسکندري ( رئيس محترم دانشگاه جامع علمي کاربردي استان بوشهر) - عضو کارگروه نفت، گاز، نانو و انرژی های نوین بنیاد نخبگان استان بوشهر*
دکتر جابر قاسمي ( رئيس محترم دانشگاه علمي کاربردي عسلويه)
دکتر جهانگير شاهيني (رئيس دانشگاه علمي کاربردي استانداري)