جشنواره ها و مسابقات علمی

لینک های مهم

نشست علمی-تخصصی خانه نخبگان بسیج شهید مهدوی استان بوشهر مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر، صبح روز سه‌شنبه شانزدهم آبان‌ماه 1396 در سالن جلسات خانه نخبگان شهید مهدوی استان بوشهر جلسه‌ای در ارتباط با همایش تجلیل از منتخبین عرصه علم و فناوری برگزار شد.

در این جلسه مسئول و جانشین معاونت جهاد علم و فناوری سپاه امام صادق علیه السلام استان بوشهر، رئیس و دبیر جشنواره منتخبین عرصه علم و فناوری، جانشین مرکز رشد علم و فناوری شهید ماهینی بوشهر، مسؤل دفتر خانه نخبگان شهید مهدوی بوشهر، جانشین و معاون هماهنگی مرکز رشد علم و فناوری شهید ضنجرسیم دشتستان، مسؤلین و اعضای کارگروه‌های تخصصی خانه نخبگان ( کارگروه صنایع‌دستی – کارگروه شیلات – کارگروه کشاورزی – کارگروه صنایع تبدیل ) حضور داشتند.

جلسه با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز گردید، سپس حسینی‌مقدم جانشین معاونت جهاد علم و فناوری سپاه امام صادق علیه السلام و رئیس جشنواره منتخبین عرصه علم و فناوری از حضور ارزشمند بسیجیان در این جلسه قدردانی نمود و افزود این جشنواره در تاریخ دوم آذرماه سال 1396 که مصادف است با هفته مبارک بسیج در حسینیه عاشقان ثار الله – سالن 22 بهمن برگزار می‌گردد.

حسینی‌مقدم بیان کرد یک روز قبل از برگزاری همایش در حیاط حسینیه نمایشگاه توانمندی‌های معاونت جهاد علم و فناوری سپاه امام صادق علیه السلام برای بازدید عموم مردم برپا خواهد شد. وی افزود حضور در همایش جهت تأمین مسائل امنیتی مستلزم داشتن دعوتنامه می‌باشد.

در ادامه خاطرنشان کرد در این همایش مسؤلین ارشد استان حضور دارند. همچنین از جناب آقای سردار وحید، وزیر سابق دفاع و رئیس دانشگاه دفاع ملی فعلی به عنوان مهمان ویژه نیز دعوت شده است که در همایش حضور پیدا خواهند کرد.

وی افزود: رشته‌های منتخبین عرصه علم و فناوری 9 رشته است که عبارت است از:

1– مقالات علمی 2– طرح‌های پژوهشی 3– پایان‌نامه‌ها 4– ابتکارات 5– اختراعات 6– قرآنی 7– نهج‌البلاغه 8– هنری 9– ورزشی

وی افزود: اقشاری که می‌خواهند در این جشنواره شرکت کنند باید حداکثر تا تاریخ 26 آبان‌ماه سال 1396 به دبیرخانه همایش مراجعه کنند و برای سهولت متقاضیان دو دبیرخانه در نظر گرفته شده که یکی در خیابان جانبازان ( بیسیم ) -کوچه لاله 23 - ساختمان ستاد بسیج اقشار - واحد 403 و دیگری خیابان ساحلی - پارک علم و فناوری خلیج فارس - مرکز رشد علم و فناوری شهید ماهینی می‌باشد.

وی در ادامه افزود: در این جشنواره از هر قشر 3 نفر برگزیده می‌شوند که مجموع اقشار 9 عدد هستند و عبارت اند از:

1– بسیج طلّاب 2– بسیج محلّات 3– بسیج کارمندی 4– بسیج خواهران 5– بسیج مهندسین 6– بسیج جامعه پزشکی 7– بسیج اساتید 8– بسیج دانشجویی 9– بسیج دانش‌آموزی و فرهنگیان

حسینی‌مقدم خاطرنشان کرد پذیرایی از مهمانان در همایش توسط تولیدات و محصولات سنتی خود استان می‌باشد که این امر به کارگروه‌های خانه نخبگان شهید مهدوی استان بوشهر سپرده شده است.

حسینی‌مقدم بیان نمود: اطلاع‌رسانی این جشنواره به صورت مکتوب به تمامی نواحی سپاه استان صورت گرفته همچنین بنر آن نیز در برخی از نقاط استان نصب شده است؛ وی افزود جهت تسریع بخشیدن و آسوده کردن، متقاضیان گرانقدر می‌توانند با شماره 09137991108 تماس بگیرند و فرم‌های ثبت‌نام را از طریق ایمیل یا تلگرام دریافت کنند و پس از تکمیل، فرم‌های مربوطه را به آدرس‌های دبیرخانه به صورت پستی ارسال کنند.

حسینی‌مقدم اظهار داشت: روز جمعه بیست و ششم آبان ماه 1396 آخرین مهلت ارسال فرم‌های ثبت‌نام است و از روز بیست و هفتم آبان ماه تا 30 آبان ماه داوری فرم های ارسالی صورت می‌گیرد ولی نتیجه آن به منتخبین اعلام نمیشود بلکه در جشنواره‌، همه‌ی اقشاری که ثبت‌نام کرده‌اند، حضور پیدا می‌کنند و نتایج داوری در آن زمان اعلام می‌شود.

وی افزود: جوایز در نظر گرفته شده برای برگزیدگان عبارتند از: تندیس، لوح تقدیر، جایزه ویژه؛ که این جایزه نیز در جشنواره مشخص خواهد شد.

فاطمی دبیر جشنواره منتخبین عرصه علم و فناوری نیز افزود: شرکت‌کنندگان در جشنواره می‌بایست رزومه سه سال اخیر خود یعنی از سال 1393 تاکنون را ارسال کنند. زیرا در این جشنواره، فعالیت‌های اخیر نخبگان مورد داوری قرار می‌گیرد. وی افزود: هر یک از نخبگان فقط می‌توانند در یک رشته ثبت‌نام کنند. بر فرض مثال اگر یکی از شرکت‌کنندگان در حوزه اختراعات ثبت نام کرد، دیگر نمی‌تواند در سایر رشته‌ها مثلاً نهج البلاغه و ... ثبت نام کند.

آبادی مسؤل کمیته پرواز جشنواره افزود: غرفه‌ای در نمایشگاه به کمیته پرواز اختصاص داده شده که در آن از دستاوردهای پروازی این معاونت رونمایی خواهد شد، همچنین پهپادهایی که توسط گروه پرواز تا کنون ساخته شده نیز در فضای جشنواره به پرواز در خواهد آمد.

و در پایان حضار محترم نیز به بیان نظرات خود پرداختند.