جشنواره ها و مسابقات علمی

لینک های مهم

برگزاری اولین مرحله اردوی جهادی-آموزشی امید دشتستان مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

اولین مرحله اردوی جهادی-آموزشی امید برای دانش آموزان کم برخوردار مناطق محروم و روستایی دشتستان برگزار شد.

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر خبر داد:

اولین مرحله اردوی جهادی-آموزشی امید برای دانش‌آموزان کم برخوردار مناطق محروم و روستایی دشتستان کلید خورد.

دکتر آذین گفت: این رویداد علمی-آموزشی در راستای اجرایی‌سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان با هدف تمرکز زدایی و افزایش گستره حمایتی بنیاد ملي نخبگان بویژه در مناطق كم‌برخوردار و تسهيل و تثبيت عدالت آموزشي برنامه‌ریزی شده است.

وی تأکید کرد:

افزایش حس خودباوری، منزلت اجتماعي و افزايش انگيزه‌ي دانش‌آموزان مستعد به سوي کسب موفقیت‌های علمی، فرهنگي و اجتماعي به ويژه در مناطق كم‌برخوردار از اهداف مهم برگزاری این رویداد جهادی است.

در اولین مرحله برگزاری اردوی جهادی-آموزشی امید برای 50 نفر از دانش آموزان دختر روستاهای بندآرزو، دهقاید، زیارت، خوشاب و راهدار دشتستان کلاس‌های تخصصی و کاربردی ریاضیات، فیزیک، زیست‌فناوری، ادبی و هنری در پژوهشسرای متقین دانش آموزی برازجان برگزار شد.

وی اذعان نمود: این برنامه با حمایت و پشتیبانی ویژه فرمانداری دشتستان، بخشداری مرکزی برازجان، آموزش و پرورش برازجان، کانون و پرورش فکری کودک ونوجوان استان و شهرستان دشتستان، بنیاد نخبگان استان و اهتمام قابل تقدیر پژوهشسرای دانش آموزی متقین برازجان بصورت هفتگی تا پایان سال تحصیلی برگزار خواهد شد و طی آن دانش آموزان روستاهای کم‌برخوردار در رشته‌های ریاضی، دانش‌های نوین، زیست‌فناوری و سلول‌های بنیادی، برنامه‌های فرهنگی و هنری توسط اساتید ممتاز خانه ریاضیات، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، پارک علمی کودک و نوجوان و نخبگان و استعدادهای برتر تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان و کانون پرورش و فکری کودک و نوجوان آموزش خواهند دید.

اهدای بسته‌های فناوری، آموزشی، فیزیک، زیست‌فناوری و ریاضی به دانش‌آموزان، آموزش مهارت‌های فرهنگی، هنری، مشاوره‌های روانشناسی و بازدیدهای علمی و تاریخی در این اردو برنامه‌ریزی شده است.