جشنواره ها و مسابقات علمی

لینک های مهم

برگزاری مرحله مقدماتی طرح دوست علمی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس (ویژه پسران) مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر در جمع خبرنگاران اعلام کرد:

اولین مرحله اردوی علمی- آموزشی– تخصصی «دوست علمی استان بوشهر» برای دانش آموزان منتخب و برگزیده استان با همکاری و پشتیبانی منطقه ویژة اقتصادی انرژی پارس در عسلویه برگزار شد.

دکتر آذین گفت: در راستای اجرایی‌سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان مبنی بر کشف و شکوفا نمودن استعدادهای خدادادی دانش‏آموزان مستعد در عرصه‏های علم و فن‏آوری، ارتقای سطح علمی و فرهنگی این رویداد علمی- تخصصی با رویکرد برون‌مدرسه‌اي حول 4 محور: هدایت تحصیلی، كارآفريني، كار گروهي و خلاقيت برای 32 نفر از دانش‌آموزان پسر برگزیده پایه دهم استان بوشهر به مدت سه روز در عسلویه برگزار شد.

وی تاکید کرد:

ارتقاء حس خودباوری، افزايش انگيزه‌ي دانش‌آموزان مستعد در جهت اعتلای موفقیت‌های علمی، فرهنگي و اجتماعي از اهداف مهم این رویداد سه روزه بود.

وی ادامه داد: دانش آموزان در طی این سه روز، مباحث مربوط به درس شیمی را با رویکرد مهندسی، کاربرد در صنعت و فناوری توسط اساتید و دوستان علمي استعداد برتر و نخبگان استان و کشور فرا گرفتند.

در ادامه به منظور آشنایی با صنعت نفت و گاز دانش‌آموزان حاضر در طرح از پالایشگاه هشتم پارس جنوبی بازدید کردند.

کارگاه مشاوره هدایت تحصیلی و آشنایی با مباحث ایده پردازی، خلاقیت، کارآفرینی از جمله مباحث مهمی بود که توسط استعدادهای برتر بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

دکتر آذین تصریح کرد: دانش‌آموزان بعد از دوره از طريق وبگاه دوست علمی، جلسات حضوري ادواري، ايميل، ارسال كتب، جزوات و غيره در 9 ماه سال تحصیلی با دوستان علمی و اساتید خود ارتباط خواهند داشت.

دوره تکمیلی دوست علمی استان بوشهر برای دانش‌آموزان ممتاز و علاقمند دوره اول در اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

وی اذعان نمود: این برنامه با مساعدت و پشتیبانی ویژه منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، بنیاد نخبگان استان بوشهر اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر و فرمانداری عسلویه برگزار شد.